Woerwag Pharma Polska dwukrotnym laureatem I miejsca na konferencji Diabetica Expo 2019 oraz jedną z trzech najlepszych firm „Przyjaciel Lekarzy Diabetologów i Chorych na Cukrzycę”.

Tegoroczne Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne oraz Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i leczenia Otyłości, które odbyło się 20-21 września w Toruniu, przyciągnęło tłumy diabetyków z całej Polski. Pacjenci podczas konferencji mieli możliwość wymiany doświadczeń, jak radzić sobie ze swoją chorobą w życiu codziennym. Była to też niepowtarzalna okazja zdobycia wiedzy na temat sposobów walki z insulinoopornością i neuropatią cukrzycową. Najważniejsza jest bowiem świadomość pacjenta oraz członków jego rodziny odnośnie właściwej diety, konsekwencji dobowych wahań glukozy i postępowania w przypadku powikłań cukrzycy.

 

               Konsekwentnie Woerwag Pharma był jednym z głównych partnetrów tego wydarzenia. Bardzo aktywnie włączyliśmy się w edukację diebetyków. Nasze stoisko z materiałami edukacyjnymi dla pacjentów cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Każdy z uczestników konferencji miał możliwość wysłuchania wykładu „Neuropatia cukrzycowa – jak na co dzień skutecznie przeciwdziałać powikłaniom cukrzycy?”. W tym roku zaangażowaliśmy się również w organizację warsztatów „Z cukrzycą przez życie, ale na własnych nogach - czyli co pacjent z cukrzycą powinien wiedzieć na temat profilaktyki stopy cukrzycowej”, prowadzonych przez dr Monikę Pliszkę z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która na co dzień pracuje z diabetykami oraz kształci studentów medycyny, pielęgniarki oraz edukatorki diabetologiczne. Zarówno podczas wykładu, jak i podczas praktycznych warsztatów, każdy uczestnik mógł poznać objawy neuropatii cukrzycowej, jej konsekwencje w perspektywie kolejnych lat życia z cukrzycą, zalecenia odnośnie częstotliwości badań i metod leczenia tego najczęstszego powikłania cukrzycy. Niestety pacjenci wciąż wiedzą za mało na temat neuropatii cukrzycowej i jej wpływu na komfort życia, dlatego cieszy fakt, że diabetycy byli bardzo zadowoleni z możliwości osobistego zapoznania się z sprzętem medycznym służącym do badania neuropatii cukrzycowej, do przetestowania go w trzech kameralnych grupach warsztatowych. Wszystkie te działania miały jeden nadrzędy cel -  wsparcie lekarzy oraz pacjentów i ich rodzin w leczeniu cukrzycy. Dzięki temu mamy wpływ na zwiększenie świadomości i na poprawę codziennego życia pacjentów zmagających się z cukrzycą i jej powikłaniami. Ten fakt został doceniony podczas plebiscytu organizowanego podczas konferencji.

               Olbrzymim wyróżnieniem są dla nas aż trzy nagrody, jakie zostały przyznane dla Woerwag Pharma Polska w trakcie Diabetica Expo 2019. Są dla nas dowodem, że warto inwestować w edukację diabetologiczną. Jest to najlepsza motywacja do dalszych działań mających na celu poprawę wykrywania, przeciwdziałania oraz leczenia neuropatii. Tym bardziej, że zostaliśmy docenieni zarówno przez diabetyków zdobywając I miejsce dla leku Benfogamma w plebiscycie pacjentów na Najlepszy Produkt Diabetologiczny Roku 2019, jak i przez profesjonalistów, którzy przyznali I miejscedla leku Benfogamma 50 mg w kategorii Produkt Leczniczy.

               Dwa pierwsze miejsca dla preparatu Benfogamma to nie wszystko! Obie grupy przyznały Woerwag Pharma II miejsce w plebiscycie uczestników konferencji naNajlepszą Firmę - Przyjaciela Lekarzy Diabetologów i Chorych na Cukrzycę.

               Cieszymy się że aktywności Woerwag Pharma Polska zostały docenione przez wszystkie środowiska zmagające się z cukrzycą. Zdobyte wyróżnienia są potwierdzeniem pozycji Woerwag Pharma jako partnera w diabetologii.

 

 

Materiały