Our responsibility

Pomoc dla Tanzanii: wykształcenie otwiera perspektywy na przyszłość

„Getting closer – helping better”: motto firmy Wörwag Pharma stanowi również fundament społecznego zaangażowania. Przedsiębiorstwo wspiera projekty pomocy humanitarnej w Afryce nie tylko pod względem finansowym, ale też dzięki osobistemu zaangażowaniu. Nadrzędna zasada: być „blisko” projektu oraz wspieranych ludzi, aby móc pomagać jeszcze efektywniej.

Od 1997 roku wspieramy różne projekty pomocy humanitarnej Organizacji Misyjnej Braci Morawskich (Kościoła Morawskiego) w Tanzanii, jednym z najbiedniejszych krajów świata. Szczególną wagę przykładamy do projektów związanych z budową szkół zawodowych. Tym sposobem możliwe stało się otwarcie nowego centrum kształcenia zawodowego Ewangelickiej Jednoty Braterskiej Braci Morawskich w miasteczku Namtumbo w południowej Tanzanii, w przypadku którego firma Wörwag Pharma przejęła główną część kosztów związanych z budową i wyposażeniem. Dzięki temu młodzież w słabo rozwiniętym ekonomicznie Namtumbo uzyskała możliwość nauczenia się zawodu krawca, stolarza, elektryka lub technika informatyka – otrzymując tym samym szansę na prowadzenie samodzielnego życia.

Już w 2013 roku, powstało według tego samego wzorca centrum edukacyjne w oddalonej o 60 km miejscowości Songea, w którym zawodu uczy się obecnie 62 młodych ludzi. Pierwsi absolwenci szkoły zdali pomyślnie egzaminy. Na tym nie koniec: prace związane z budową kolejnej szkoły zawodowej – w wiosce Kakozi w południowej Tanzanii – są już bardzo zaawansowane. Również i w tej szkole uczennice i uczniowie uzyskują od grudnia 2016 roku wykształcenie, które otwiera przed nimi perspektywy na przyszłość i wzmocnia cały region pod kątem gospodarczym.