Wörwag Pharma w Polsce

WÖRWAG PHARMA na początku lat 90-tych rozpoczęła z powodzeniem rozwój w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji. Biuro w Polsce istnieje od 1999 roku i od tego czasu nasze preparaty zdobyły zaufanie lekarzy i pacjentów. 

Naszą specjalnością są biofaktory, preparaty przeciw powikłaniom cukrzycy i chorobom układu nerwowego. W każdym z tych obszarów oferujemy szeroką gamę produktów najwyższej jakości. Za biofaktorami stoi wieloletnia wiedza ekspertów z praktyką neuropatyczną.

Od początku naszego istnienia staramy się budować bliskie i pełne zaufania związki z naszymi klientami, dostarczając produkty o najwyższym poziomie jakości. Dla nas najważniejszy jest człowiek. W centrum naszych badań znajdują się przede wszystkim diabetycy i osoby cierpiące na powikłania cukrzycy oraz choroby metaboliczne, a także choroby układu nerwowego. Spotkania ekspertów i sympozja w połączeniu ze ścisłą współpracą z laboratoriami badawczymi mają na celu uzyskanie możliwie najlepszych metod terapeutycznych dla naszych pacjentów. Realizując tę dewizę nasza działalność opiera się na współpracy efektywnych w działaniu, wyspecjalizowanych zespołów zdolnych do podejmowania szybkich i bezpośrednich decyzji. Dla lekarzy i farmaceutów oznacza to, że oprócz fachowej porady, można od nas oczekiwać wielu interesujących działań informacyjnych związanych głównie z powikłaniami cukrzycy.

Z uwagi na to, że profilaktyka jest lepsza niż leczenie, włączamy się również w akcje edukacyjne dla pacjentów.

Historia

Biuro w Polsce zostało utworzone w 1999 r. przez doktora Przemysława Rechowicza.

Wraz z rozwojem firmy i rejestracji nowych produktów zatrudniamy coraz więcej pracowników, dziś liczba ta wynosi ponad 50 osób, łącznie w biurze i w terenie. 

 

 

Zarząd
Dr Wolfgang Wagner

Prezes Zarządu

Doktor chemii farmaceutycznej z dyplomem z zarządzania.
Od 23 lat w biznesie farmaceutycznym.
W Wörwag Pharma GmbH & Co.KG od 2013 r. na stanowisku Dyrektora Regionalnego krajów EU CEE.
W Wörwag Pharma Polska Sp. z o.o. w Zarządzie na stanowisku Prezesa Zarządu. 

 

 

 

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Wörwag Pharma jest firmą odpowiedzialną społecznie. Pracownicy już od 2 lat angażują się w pomoc najbardziej potrzebującym- podopiecznym z zaprzyjaźnionego domu dziecka w Warszawie.

W ramach organizowanej akcji „Świąteczna Paczka” dzieci dostają imienne paczki z upominkami – odzieżą termiczną na obozy narciarskie, z przyborami szkolnymi, zabawkami i słodyczami… jednym słowem rzeczy, które wywołują uśmiech na twarzy dziecka.

Zawartość świątecznych paczek uzgadniamy wcześniej z opiekunem domu dziecka, tak aby pomoc była jak najbardziej efektywna i odpowiadała na realne potrzeby dzieci, dostosowując rzeczy do ich wieku czy wzrostu. 

Pomimo dobrej zabawy przy wspólnym pakowaniu, najważniejsza jest bezinteresowna pomoc, wywołująca uśmiech na twarzy dzieci. Mamy również nadzieję, że nasza misja pomocy wpływa pozytywnie nie tylko na tych najmłodszych, ale również na innych, którzy mogą kontynuować tę misję razem z nami.