WÖRWAG Pharma: doświadczenie w dziedzinie diabetologii i neurologii

woerwagpharma-teaser-unternehmen

»Jedną z naszych mocnych stron jest pozostanie firmą rodzinną, która bierze odpowiedzialność za wszystkie decyzje. Popieramy wartości, które nie pojawiają się w zestawieniu bilansowym i będą rosnąć niezależnie od banków i inwestorów. Humanitarność, bliskość i odpowiedzialność własna to przekonania dużego zespołu, który jest gotowy do ciągłego zmieniania się i stawania się lepszym.«

Monika Wörwag and Dr. Marcus Wörwag, CEO WÖRWAG Pharma.

Przeczytaj wywiad

Firma WÖRWAG Pharma GmbH & Co. KG jest działającym w skali międzynarodowej przedsiębiorstwem farmaceutycznym. Firma zajmuje się opracowywaniem oraz dystrybucją preparatów określanych mianem koenzymów, czyli związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu

Bogate portfolio produktów firmy WÖRWAG Pharma obejmuje leki dostępne na receptę, leki OTC (Over the Counter) wydawane bez recepty i suplementy diety. Produkty lecznicze stosowane są w kilku obszarach terapeutycznych, takich jak: diabetologia, neurologia, hepatologia, ale także wspierają nasz układ odpornościowy oraz wpływają na zdrowie kobiet. Nie wszystkie preparaty dostępne są w każdym kraju, ale sukcesywnie rozszerzamy gamę produktów.

W 2016 roku przedsiębiorstwo zatrudniało 900 pracowników w ponad 35 krajach na całym świecie osiągając obroty w wysokości prawie 175 mln euro. Na koniec 2017 roku firma przekroczyła 200 mln euro obrotu. Główne rynki to Niemcy, Rosja, Europa Środkowa i Wschodnia oraz Azja Środkowa oraz Ameryka Łacińska.

Firma WÖRWAG Pharma jest przedsiębiorstwem rodzinnym, zarządzanym przez drugie pokolenie rodziny Wörwag: przez doktora Marcusa Wörwag i Monikę Wörwag. 
Dr Fritz Wörwag założył przedsiębiorstwo w 1971 roku w Stuttgarcie. Główna siedziba firmy znajduje się w Böblingen.

Historia

Apteka miejska w Stuttgarcie, w której niegdyś wszystko się rozpoczęło, jest w dalszym ciągu własnością naszego przedsiębiorstwa i stanowi integralny element naszej tożsamości.
 
Jesteśmy aktualnie obecni w ponad 35 krajach dzięki produktom, których wprowadzenie na rynek zostało zwieńczone sukcesem. Nasza marka jest reprezentowana na całym świecie przez pracowników w naszych przedstawicielstwach oraz biurach handlowych. Istotnym punktem odniesienia pozostaje przy tym zawsze nasze pochodzenie. To dzięki niemu zachowujemy pragmatyczne podejście, które jest niezbędne do tego, aby czerpać nowe pomysły i tym samym kształtować przyszłość.

Nasza wizja

getting closer – helping better

Być bliżej potrzeb naszych klientów. Być bliżej ludzi. Aby lepiej ich rozumieć i skuteczniej im pomagać.

Our Vision
Nasze wartości

Naszymi nadrzędnymi wartościami są odpowiedzialność, efektywność oraz identyfikacja.

Our Values
  • Odpowiedzialność: to nie tylko słowo, lecz mocno zakorzeniona potrzeba.
  • Efektywność: celem jest rozwój przynoszący zyski. W sposób, który odzwierciedla naszą tożsamość.
  • Identyfikacja: łatwiej jest utożsamiać się z czymś, do czego własnymi rękoma wniosło się swój wkład. Koleżeńsko, z pełną motywacją oraz świadomością wartości.
woerwagpharma-elder-businesswomann-whit_two-colleagues

Lokalizacje na świecie

woerwagpharma-map

Jesteśmy aktywni w ponad 35 krajach na świecie.

Naszym celem jest dalszy rozwój, przede wszystkim w Azji i Ameryce Łacińskiej. 

 

 

Czytaj więcej